0 541 395 96 37 / 0 252 313 85 37

Başlıyoruz…

Kısa bir süre içinde eğitime başlıyoruz…

Bu sebeple bizi telefonla arayarak Almanca ya olan ilgisini belli eden adaylar arasından bir sınıf oluşturacağız.
Amacımız : Sınıf oluşturarak kişi başı eğitim bedelini azaltmak.

Toplam kurs süresi : 120 saat / 3,5 – 4 ay
Kurs günleri: Salı Perşembe
Kurs Saati : Karşılıklı konuşularak belirlenecek.
Günlük kurs süresi : 4 ders saati (1 ders 45 dak.)
Kurs yeri : Delfi Hotel Konferans salonu

Bodrum da Almanca…

Bölgemizde da Almancaya ilgi az…

Bu sebeple bizi telefonla arayarak Almanca ya olan ilgisini belli eden adaylar arasından bir sınıf oluşturmak istedik.
Amacımız : Sınıf oluşturarak kişi başı eğitim bedelini azaltmak.

Ekim ayı içinde başlamayı düşündüğümüz A1 seviyesi Almanca dil eğitimi için kurs kayıtlarımız başlamıştır.

2009 yazında ilk öğrencimiz “Bayram Koç” bey ile eğitime başladık, sonuç pozitif bayram bey Evlendi ve Almanyada yaşıyor 🙂

Aşağıdaki linke tıklayarak dosyayı bilgisayarınıza indirip çalışabilirsiniz.

start deutsch 1 modellsatz

Goethe-Institut İstanbul ve Goethe-Institut Ankara “Start Deutsch 1” sınav başvurusunda telefonla randevu sistemi ile çalışmaya başlamışlardır. Bu sınava katılacak olanlar, başvurularını sadece telefon randevusu ile yapabileceklerdir.

Bu sistemle, katılımcılar sadece randevu aldıkları gün ve saatte Goethe-Institut’a gelip sınava katılacaklar ve sınav başvuruları için sırada beklemek zorunda kalmayacaklardır.

Bu hizmet, İstanbul ve Ankara’daki Goethe-Institut’ların yetki alanına giren illerde ikâmet eden tüm katılımcılar için geçerlidir.

Goethe-Institut İstanbul ve Goethe Institut Ankara adına bu randevuları IKS şirketi (Innovative Key Solutions) vermektedir.

Başvuru sahipleri 0212 / 340 49 43 numaralı telefonu arayarak randevu alabilir ve sınava katılım şartları hakkında bilgi edinebilirler.

Randevu ücreti: Bilgi ve rezervasyon hizmetinin ücreti randevu başına 23 TL’dir.

Bu ücreti iki şekilde ödeyebilirsiniz: 1. Bankadaki hesaba ödeme: Danışma ücretini Türkiye İş Bankası’nın herhangi bir şubesine yatırabilirsiniz. Hesap numarasıyla ilgili bilgileri IKS’nin yukarıdaki telefon numarasından öğrenebilirsiniz. Ödemeyi gerçekleştirdiğinizde, üzerinde 16 rakamlı bir PIN kodunun bulunduğu bir makbuz tarafınıza verilecektir. Randevu almak için telefonla aradığınızda bu PIN koduna ihtiyacınız olacaktır. Her PIN kodu bir sonraki günden itibaren sadece bir telefon ve bir randevu için geçerli olacaktır. 2. Kredi kartı ile ödeme: Mastercard veya Visa kredi kartınız varsa, doğrudan randevu almak için randevu ve bilgi servisini arayabilirsiniz. Bu durumda IKS şirketinin görevlileri randevu vermeden önce 23,- TL ‘nin hesabınızdan çekilmesi için gerekli işlemleri başlatırlar. Ücretin hesabınızdan tahsil edilmesiyle randevu almaya ve sınav ile ilgili tüm şartlar hakkında bilgi edinmeye hak kazanırsınız. IKS’nin çalışma saatleri: Pazartesi – Cuma günleri saat 08.00 – 18.00 arası (resmi tatil günleri hariç) ÖNEMLİ: Telefonla randevu alırken kimlik bilgileri kayıt edilecektir. Bu nedenle katılımcıların telefon görüşmesi esnasında kimliklerini hazır bulundurmaları gerekmektedir. Randevunun geçerlilik süresi: Randevu alındıktan sonra bir hafta (5 iş günü) içerisinde sınav ücretinin yatırılması, sınava girecek kişinin adı, soyadı, T.C. kimlik numarası ve sınav tarihinin mutlaka belirtilmesi gerekmektedir. Sınav ücretinin, zamanında yatırılmaması halinde randevu iptal edilir. Ayarlanan randevuların değiştirilmesi mümkün değildir. Her bir katılımcı için ayrı bir randevu gerekmektedir. Sınav katılımcıları, sınav ile ilgili tüm şartları yerine getirdiklerinde ve gerekli belgelerin tümü ibraz edildiğinde sınava kabul edileceklerdir. IKS firmasının verdiği ayrıntılı bilgilere rağmen sınav şartlarını yerine getiremeyen veya tamamlanmamış belgelerle gelen sınav katılımcıları, randevuları olmasına rağmen sınava katılamazlar ve ücrete tabi yeni bir randevu almak zorundadırlar. Randevu alırken yanlış bilgi veren kişiler sınava katılamazlar. Sınav sonuçları: Sınav sonuçlarıyla ilgili olarak telefonda herhangi bir bilgi verilmesi mümkün değildir. Bu nedenle, sınav günü, sınav merkezine geldiğinizde, kurye hizmeti veren UPS yetkililerine adresinizi vermeniz gerekmektedir. Kurye ücreti olan 10-15 TL’yi ödemeniz gerektiğinden mutlaka yanınızda bozuk para bulundurunuz. Sınav sonuçları beş iş günü içinde adresinize gönderilecektir. Bu sistem çerçevesinde telefonla randevu alma zorunluluğu vardır ve istisnalar mümkün değildir!

Aile birleşimi kapsamında sınava katılacak olanlar: Aile birleşimi kapsamında bu sınava girecek olanların başvuruları sadece ve doğrudan IKS şirketine telefonla yapılmaktadır. Ayrıntılar için tıklayınız: “Start Deutsch 1” sınavına telefonla kayıt başvurusu Sınav ücreti: 150 TL 120 TL (kayıtlı öğrencilerimiz için)

Sınav hafta içi hergün Start Deutsch 1 (SD1) Goethe-Institut Ankara

Değerlendirme ve sertifika düzenleme işlemlerini mümkün olduğunca hızlı yürütmekteyiz. Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1 sertifikanızı Almanya’nın yetkili yurtdışı temsilciliğine vize talebi için gerekli olan diğer belgelerinizle birlikte ibraz etmeniz gerekmektedir. Sertifika dışında başka hangi belgeleri ibraz etmeniz gerektiğini ve tahmini olarak vizenizin ne zaman verileceğini aynı yerden öğrenebilirsiniz.

Evet. Sınavdan sonra sınav belgelerinizi bir kez daha inceleme hakkına sahipsiniz. Bunun için, sınavınızın yapıldığı yere bir dilekçe ile başvurmanız gerekir. Siz belgeleri incelerken, sınav komisyonunun bir üyesi yanınızda olmak zorundadır. Sınav belgelerinin fotokopilerini ya da suretlerini çıkaramazsınız. Başka kişiler, örneğin eşiniz, sınav belgelerinizi incelemek isterse, bunun için yazılı olarak muvafakat vermeniz gerekmektedir.